Каратист на „Ипон“ със сребро на Световната купа

Състезателят на "Ипон" /Русе/ Стилиян Петков спечели сребърен медал на турнир за Световната купа по карате киокушин в Камчия. Той участва в групата на каратистите до 21 години, по пътя към отличието победи грузинец, азербайджанец и казахстанец, а на финала загуби равностоен двубой срещу руснак.
В Камчия се проведе и международен лагер с участието на 45 състезатели от "Ипон". Техни водачи бяха сенсей Мирослав Барбов /3 дан/ и семпай Екатерина Барбова /2 дан/. Петима от възпитаниците на Барбови издържаха изпити за по-висока степен.
Сред треньорите на лагера /общо 1500 участници от 30 държави/ бе японският майстор Канчо Рояма, който показа техники на създателя на киокушин карате - Сосай Ояма. Рояма е негов ученик.