Лудогорец с престижен успех в Разград

Лудогорец победи с 3:1 Цървена звезда в контрола на "Лудогорец Арена". "Орлите" надделяха по категоричен начин над носителя на КЕШ от 1991 година и след голове на Марселиньо, Кафу и Саша се поздравиха с престижния успех.

Срещата започна по перфектен начин за разградчани, които поведоха в резултата още в 7-ата минута след попадение на Марселиньо. Само пет минути по-късно Кафу удвои, след като се измъкна от опеката на защитниците на гостите и с нисък шут порази целта.

До края на първата част Лудогорец бе по-добрият тим на терена и можеше да направи преднината си още по-голяма, но Вандерсон и Лукоки се отчетоха с невероятни пропуски.

В началото на второто полувреме Цървена звезда върна едно попадение. Мичел Доналд стреля с левия крак от границата на наказателното поле на Владислав Стоянов и не остави шансове за националния страж.

В следващите минути домакините отново поеха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на Супич, които не успяха да оползотворят. Все пак в 80-ата минута разградчани стигнаха до трети гол. Негов автор бе Лукас Саша, който се разписа след асистенция на Марселиньо и оформи крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1
1:0 Марселиньо (8), 2:0 Кафу (12), 2:1 Доналд (48), 3:1 Саша (80)

Лудгорец: 31. Владислав Стоянов, 77. Витиня, 55. Георги Терзиев, 15. Александър Александров (90+3' - 3. Тейнур Марем), 6. Натанаел Пимента (85' - 16. Браян Ангуло), 18. Светослав Дяков, 8. Лукас Саша – 92. Джоди Лукоки (65' - 11. Жуниор Кишада), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу (90' - 99. Светослав Ковачев)
Треньор: Георги Дерменджиев

Цървена звезда: 27. Неманя Супич, 19. Милош Цветкович, 14. Саво Павичевич /к/, 16. Мамаду Мбоди, 88. Луис Ибанес, 20. Мичал Доналд, 24. Михайло Рестич (79' - Лука Илич), 7. Саша Стоянович, 55. Славолюб Сърнич (46' - 11. Иван Веред), 15. Бруно де Матос (89' - 45. Лука Аджич) , 81. Предраг Сикимич
Треньор: Миодраг Бозович

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Г. Кабаков