„Дунав“ разби „Бенковски“ с 6:0 в спектакъл на Керчев

„Дунав 2010“ разгроми с 6:0 симпатичния отбор на „Бенковски“ /Бяла/ в мач за първенство на „В“ група. На практика двубой обаче нямаше, тъй като гостите почти не преминаха центъра на терена, камо ли да застрашат вратаря Пламен Сашев. На този фон футболистите от Русе направиха една тренировка, през първото полувреме на която само нанизаха цели 5 гола.
Резултатът бе открит от Росен Каптиев, който получи перфектен извеждащ пас от Мартин Керчев. Самият Керчев покачи на 2:0 с изненадващ бомбен удар, който остави като зашеметен беленския вратар Милонов.
Третото попадение бе „спявка“ на братя Каптиеви - Владимир проби отдясно, надбяга защитата и поднесе топката към батко си, който нямаше как да сбърка от няколко метра. До 4:0 се стигна след удар с глава на Деян Димов, отбита топка от напречната греда и добавка на централния защитник Стоян Георгиев. Петото попадение преди почивката бе дело на Кяшиф Фахрединов-Гути. Майсторът в този двубой бе халфът Мартин Керчев. Дебютът на русенеца за „Дунав“ бе малък спектакъл. Мартин опъваше пасове по конец, стреляше от всяка позиция, умно и интелигентно сменяше темпото и фронта на атаката. Той получи някаква травма в първите минути на второто полувреме и бе сменен. В негово отсъствие свежите и оригинални идеи в халфовата линия чувствително спаднаха.
Като цяло всички момчета играха добре и показаха, че са в добра физическа форма.
В друг важен мач от кръга „Черноморец“ /Балчик/ падна  с 0:2 у дома от „Добруджа“, но едва ли домакините са си давали някакъв зор. „Септември“ /Тервел/ пък разгроми „Преслав“ с 6:1.
„Дунав 2010“: Сашев, Цирков, Г. Георгиев, Илиев, Стоян Георгиев, Бориславов /Ивайло Иванов/, Вл. Каптиев, Димов, Р. Каптиев, Керчев /Н. Иванов/, Фахрединов /Ковачганев/.
„Бенковски“: Милонов, Цветков, Джарнавлиев, Дамянов, Лазаров, Божанов, Петров, Брайнов, Атанасов, Илиев, Игнатов/Драганов, Балчев/.