И Черно море аут от европейските турнири

Черно море отпадна от Лига Европа, след като загуби реванша си с Динамо в Минск с 0:4.

Домакините започнаха по-активно двубоя и създадоха няколко опасности пред българския тим. Моряците обаче постепенно намериха ритъма си и в 37-та минута Райков с малшанс не успя да открие резултата. Само девет минути по-късно обаче Динамо успя да отбележи след изпълнение на пряк свободен удар. Коркито стреля към вратата, а Чанович не се намеси добре и допусна тимът от Беларус да поведе. До края на първата част нещата за Черно мое се влошиха, след като тимът на Никола Спасов остана с човек по-малко, когато Тодор Паланков получи втори жълт картон за това, че избута в гръб Расадкин. В 58-та минута всичко в мача се реши, след като Адамович шутира от 30 метра и прати топката във вратата на Черно море за 2:0. В 86-та минута Фатош Бечирай вкара за 3:0, а отново той оформи крайното 4:0 в добавените минути. "Моряците", които се включиха в надпреварата от втори предварителен кръг, завършиха 1:1 с Динамо Минск на стадиона на Лудогорец в Разград, тъй като стадион "Тича" не беше годен за европейски мачове. В крайна сметка обаче отпаднаха след загубата в Беларус.