Нефтохимик 2010 срази Дунав 8806 и спечели дербито за трети път този сезон

Само чудо може да бутне бургазлийки от първото място до края на редовния сезон

Отборът на Нефтохимик 2010 до голяма степен си осигури първото място в редовния сезон в женската НБЛ. Тимът успя да надиграе шампиона Дунав 8806 за трети пореден път този сезон след 91-76 у дома в Бургас. Така Нефтохимик продължава да е убедителен лидер в шампионата и има 15 победи от 15 мача и на практика до голяма степен си осигури първото място в редовния сезон. За да отстъпи от него в оставащите мачове тимът трябва да загуби поне четири пъти, а Дунав да вземе всичките си двубои. До момента русенки са втори с 11 успеха и 3 поражения, а в следващия кръг приемат Левски в сряда (23 януари). В същия ден пък бургазлийки ще гостуват на Монтана 2003.

Гостите от Русе имаха по-често аванс в първата част, като той не бе по-голям от 4 точки. Решаващи се оказаха следващите две части, в които домакините измъкнаха успеха. Първо бургазлийки поведоха с 4 точки след серия от 8-0, а малко след това при 6 поредни точки преднината им стигна до 10. Поредна серия от 8-0 малко след началото на третата част вдигна разликата до 15 точки и до края домакините не срещнаха проблеми.

Основната разлика между двата тима дойде при стрелбата от тройката. И домакини и гости имаха 17 опита от тази зона, но Нефтохимик успя в 11 от тях, а Дунав в 5 или съответно за 65% и 29%.

Най-резултатна за победителките стана Олга Дубровина с 24 точки, а тя се отчете и със 7 асистенции. Тани Робинсън 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Мария Желязкова игра на ниво и приключи с 18 точки и 6 борби.

За гостите от Русе с 20 точки и 8 борби приключи Аманда Джонсън. Мерика Андерсон се отчете със 17 точки, а дабъл дабъл от 14 и 17 борби направи Кристина Сантяго.