Каталогът е публикуван от издателство на БАН „Проф. Марин Дринов“ и е на български език. В изданието са включени 347 каталожни номера, представящи най-интересните находки от късния неолит, производството на сол през неолита и халколита, търговските дейности, периодът на средния халколит, отбранителните каменни стени, времето на късния халколит, некрополите, както и поменалната обредност в къснохалколитния некропол. Включени са и артефакти от късната желязна епоха, Римската епоха и Късната античност.
Автори на текстовете са Васил Николов, Галина Самичкова, Петър Лещаков, Севдалина Цанева, Николай Христов, Стоян Трифонов, Виолета Стоицова, Маргарита Люнчева, Тодор Дяков, Елка Анастасова, Игор Лазаренко, Калин Маджаров. Куратор на изложбата е Галина Самичкова, а научен ръководител - Васил Николов.
Както БТА писа, експозицията е създадена със съвместните усилия на екипите на Националния археологически институт и музей на БАН и на Исторически музей Провадия. Посвещава се на 20 години археологически проучвания на най-стария праисторически солодобивен и градски център Провадия-Солницата и 155 години от създаването на Българската академия на науките.
/ВСР