„Читалището има само един много стар компютър. И програмата, която обявиха от Министерството на културата, дойде точно навреме. Специфичната цел на проекта е свързана с технологичното модернизиране, за да може културната институция да стане по-достъпно за жителите и гостите на селото и по този начин да може да се включваме и в нови културни проекти. Това е един начин за формиране и на по-активна публика. Колкото и да обезлюдява едно населено място - читалището е мястото, което предоставя по-добри възможности на младите хора и децата, които гостуват при своите баби и дядовци“, коментира Милева.
По думите ѝ по проекта е заложено закупуване на стационарен компютър, лаптоп, озвучителна техника, проектор, видеостена, мултифунционално устройство. Крайният срок за реализацията на проекта е септември, но целта е да бъде приключен по-рано, обясни още председателят.
Тя е категорична, че читалище „Просвета 1927“ е не само културен център на селото, но и място за социални контакти и приобщаване на хора от различни възрасти, известно е в региона със своето дългогодишно културно наследство и прославената Вировска духова музика. Част от самодейците, които участват в дейността му, ще се включат и в предстоящия Празник на врачанските вина, ракии и мезета, които ще се проведе на 14 декември, на централния площад в общинския център.