Изискванията за участие са лесни и достъпни. Хората могат да се включат, като влязат в платформата за даряване на „Операция: Плюшено Мече“, отворят регион Разград и изберат дете с неговия желан подарък. „Подаръците трябва да бъдат нови, празнично опаковани и надписани, както бихме ги подготвили и поднесли за любим човек. Освен това, доброволците могат да се включат и в раздаването им по време на коледните тържества, споделяйки време, празнично настроение и усмивки“, заяви Теодора Колева. Тя уточни, че крайният срок за събиране на подаръците е 6 декември до полунощ. Раздаването им ще започне седмицата преди Коледа, а точните дати ще бъдат обявени съвсем скоро на фейсбук страницата на кампанията за регион Разград.
Колева разказа, че основните желания на децата обикновено са свързани с играчки, книжки, учебни материали, дрехи и обувки. „Често децата мечтаят за неща, които ще им помогнат в училище или за хобитата им, като спортни принадлежности, музикални инструменти и/или комплекти за творчество“, отбеляза координаторът за Разградски регион. Тя обясни, че екипът на кампанията и доброволците полагат максимални усилия да изпълнят всяко желание. По думите ѝ е имало ситуации, макар и рядко, в които подаръкът, предназначен за някое дете да не е точно това, което си е пожелало. „Когато се случи, винаги се стараем да реагираме навреме, дори и в последния момент, за да осигурим подаръка, който ще ощастливи детето. Осъзнаваме отговорността и разочарованието, което би последвало и затова правим всичко възможно да намерим адекватно решение, което да предотврати подобни ситуации и да оправдае очакванията на всяко дете“, каза Теодора Колева. Тя уточни, че в миналогодишната коледна кампания 375 деца в Разградско са получили своите желани подаръци, благодарение на хората, които са се включили и подкрепили инициативата.
„Децата винаги ни посрещат с топлина и искрена благодарност, което прави всеки момент значим и изпълнен със смисъл за нас. Усмивките им са най-яркото отражение на нашите усилия и ни напомнят защо е важно да продължаваме. Чувството е наистина удовлетворяващо – да видиш радостта в очите им е награда, която не може да бъде описана с думи“, заяви Теодора Колева. Тя е убедена, че българите са хора с големи сърца, които не се колебаят да проявят доброта и състрадателност, което по думите ѝ личи и от многото благотворителни инициативи, в които активно участват. Според нея тези действия често оказват положително влияние върху другите, вдъхновявайки ги да последват добрия пример и да се включат в подобни начинания. „По този начин се създава положителна вълна, която обединява хората и засилва социалната ни ангажираност“, смята Колева. Тя заяви, че за нея доброволчеството е израз на съпричастност и отговорност към хората около нас. „То е начин да превърнем нашето желание за промяна и ентусиазъм в конкретни действия. Освен, че ни мотивира и зарежда, то ни напомня, че дори най-малките жестове имат значение и смисъл“, каза още Теодора Колева.
Посланието, което тя отправи към хората от област Разград и към всички останали, е да продължават да разпространяват доброто, което носят в сърцата си. „Бъдете вдъхновение и пример един за друг, за да създадем заедно една по-добра среда за всички ни“, призова Колева.