"Лятно училище по предприемачество" за индийски студенти се състоя в Университета по национално и световно стопанство

Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) бе домакин на Лятното училище по предприемачество, организирано от Института по предприемачество на УНСС, катедрата "Предприемачество" и от Университета "Ел Джей", Ахмедабат, Индия. Това съобщават от УНСС в сайта си.
Участници в лятното училище бяха група от осем студенти, изучаващи различни специалности в Университета "Ел Джей", както и технитe ментори - д-р Виралкумар Шах, изпълнителен директор на фондацията "Ел Джей", основател и директор на бизнес инкубатора на същия университет, и д-р Джай Шукла - преподавател по мениджмънт.
Проведеното обучение бе по учебната програма "Основи на предприемачеството", която десетилетия се изучава от студентите в бакалавърските програми на УНСС.
Лятното училище бе тържествено открито от ректора на УНСС проф. Димитър Димитров, от посланика на Индия Санджай Рана, от Радостина Чапразова - регионален директор на фондацията "Арете", от Илиян Чабуклийски - председател на Студентския съвет при УНСС, от доц. д-р Костадин Коларов - ръководител на Института по предприемачество и на катедрата "Предприемачество", и от д-р Джай Шукла. В церемонията участваха и заместник-ректорите доц. д-р Мария Воденичарова (НИД) и доц. д-р Янко Христозов (международна дейност). Гости на церемонията бяха и младежи, подпомагани от фондацията "Арете".
Курсът по "Основи на предприемачеството" съдържаше широк набор от теми в областите: природа на предприемачеството, предприемаческия процес и създаване на нов бизнес, природа на малките и средните предприятия (МСП), управление, растеж и интернационализация на МСП.
Освен с лекциите по "Основи на предприемачеството", изнесени от доц. Костадин Коларов, главен асистент д-р Силвия Георгиева и главен асистент д-р Мария Василска. Лятното училище включваше и посещения на различни стопански, културни и исторически обекти в страната - на иновативните предприятия "Алпи комерс" и "Бултех - 2000", "София тех парк", при хора на "Бистришките баби", в Националния исторически музей, Асеновата крепост, Стария Пловдив и други.
В някои от лекциите бяха поканени успешно реализирали се млади предприемачи - Васил Чакърдъков и Християн Стоилков, възпитаник на специалността "Предприемачество".