Отличеният спектакъл е по сценарий на Никола Райков и под режисурата, хореографията и сценичната адаптация на Радост Младенова-Арабаджиева. Той е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“, а школа Allegra е носител и на наградата „Млада Загора“ в направление „Култура и изкуство“ за високи художествени и сценични постижения при създаването и реализацията на мюзикъла.
България печели общо 4 награди Еврокон за пръв път от 2003 година насам, посочиха от студията. Висока оценка е и поканата за представяне на Allegra в Берлин през 2026 година. На престижния форум „Училище за магьосничества“ остави зад себе си редица впечатляващи номинации, сред които френското sci-fi аниме „Марс Експрес“, попаднало в селекцията на фестивала в Кан, испанския Blasphemous 2 - компютърна игра на световно известния разработчик Теам 17, както и втори сезон на телевизионния сериал „Добри поличби“ от Великобритания, който е адаптация на романа на Тери Пратчет и Нийл Геймън и има три номинации за наградите „Еми“.
Музиката и аранжиментът на спектакъла „Училище за магьосничества“ са дело на Алекс Кюн, а графичната среда и мултимедията – на Сергей Голубев. Текстовете на песните са на Ганка Добрева и Никола Райков, а куклите са изработени от Живко Кънев. Художник на костюмите е Беатрис Лучев, гласът е на Калоян Георгиев, а актьорските сцени са на Любен Чанев и Деница Янакиева. Творческо ателие, изработило повече от 200 корони, се представя от Пламена Танева, Даниела Митева, Камелия Тодорова, Мария Василева, Радост Младенова-Арабаджиева.
Изборът на финалните номинации е преминал през два етапа – номиниране и гласуване. Фестивалът има общо 16 категории и в тях са номинирани писатели, поети, художници, издатели, преводачи, литературни произведения, списания, комикси, музика, филми, изложби, събития и разнообразни други проявления в областта на фантастичното изкуство, посочиха от школа Allegra. Своя глас за номинациите са дали делегати на 20 европейски страни, а по време на форума България спечели награди в още две основни категории, както и поощрителна такава. Отличието в категория „Най-добро произведение за деца“ спечели „Как да върнем пчеличките“ на Мая Бочева, а награда за най-добър комикс или графична новела отиде при Katana: The Battle for Valokaan от Мирослав Петров и Веселин Чакъров. В категория „Дебют“ беше отличена Елица Христова за „Щъркелът и слънцето“.
С талантливите деца на студия „Allegra” в Стара Загора работят преподаватели, творци и артисти, сред които са вокалният педагог Пролет Пенчева, актьорът Иван Калошев, художникът и приложник Радка Динева и балетният педагог Радост Младенова-Арабаджиева. В школата в момента се обучават над 90 деца в направленията класическо и съвременно танцово изкуство, вокално и актьорско майсторство, приложно и художествено изкуство.