"През последните години и в България навлязоха много технологични решения и възможности. Най-пресният пример е нов модел за прогнозиране на заболяванията по лозовите масиви чрез използването на сложни компютърни модели и сателитно заснемане. Този модел ни дава възможност да постигнем по-висока предвидимост при обработката на растенията. А това от своя страна спестява време и средства", каза той.
Неделчев добави, че "Винекс Славянци" отглежда собствени масиви основно в района на Сунгурларе, но такива има и в съседната община Карнобат.
"Отглеждаме бели и червени сортове. От червените имаме в района на община Карнобат, но започнахме да засаждаме такива и в Сунгурларско. Засега се развиват добре. Отглеждаме червен сунгурларски мискет, който е запазена марка за нашия регион. Димят също се развива добре тук. Основно отглеждаме конвенционалните сортове Шардоне, Мускат, Мерло, Каберне и други", каза още Неделчев.
Той добави, че предприятието успява да задържи силните си позиции на редица пазари зад граница. Сред основните купувачи на българско вино от Сунгурларско е Швеция, където "Винекс Славянци" си е спечелил място сред трите най-продавани марки.