Футболистите на „Дунав“ претърпяха неприятна загуба с 0:2 като гости на „Струмска слава“ /Радомир/. Домакините откриха резултата чрез Борислав Николов в 14-а минута, а Денислав Мицаков вкара втори гол в 89-а минута.
Минус за русенския отбор бе отсъствието на Мирослав Будинов, който бе наказан с лишаване на права за 1 мач. Освен това старши треньорът Мартин Ковачев прати на терена по-скоро експериментална единайсеторка с юношата Никола Тотев като титуляр в атака. Като цяло двубоят бе равностоен, но радомирци се възползваха по-рационално от шансовете си.
В следващия кръг на 11 май „Дунав“ ще домакинства в много сложен мач на „Монтана“. Монтанци са в отлична форма и имат претенции да влязат в елита, а 42-те точки на дунавци в гъсто населената зона от отбори със същия актив ги задължават за пореден път да играят за победа.
Вчерашните мачове ще се запомнят с някои доста странни резултати: „Спартак“ /Пл/-“Черноморец“ /БС/ - 1:2, „Черноморец“ /Балчик/-“Спартак“ /Вн/ - 4:1, „Монтана“-“Марица“ - 5:0, „Литекс“-“Беласица“ - 2:1, ЦСКА 1948 II-“Янтра“ - 0:0.
„Дунав“: Даниел Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Джан Хасан, Георги Иванов, Кристиян Господинов, Симеон Вешев, Станислав Нечипоренко, Никола Тотев, Самуел Наков Фуентес, Димитър Законов.