„Дунав“ (Батин) оглави класирането в РФГ Русе Запад, след като постигна втора поредна победа - този път като гост на „Бенковски“ (Бяла). Тимът на Цоню Кюранов няма загубена точка и е допуснал само два гола.
Първото полувреме бе наситено със ситуации и за двата отбора, но до гол така и не се стигна. През второто играта се изостри и след няколко атаки на „щуките“ Баро успя да отбележи в 55-ата минута. Десетина минути по-късно Бекъма се разписа с далечен шут, неочакван за вратаря на домакините. Малко по-късно и Гюрсес реализира красив гол, а секунди преди края на редовното време за Батин се разписа и Любо Петков, промушвайки топката през краката на вратаря за финалното 2:4.
След изпадането си от Трета лига отборът на „Бенковски“ записва втора загуба. В първия кръг беленчанин бяха победени от миналогодишния лидер в групата „Младост“ от Екзарх Йосиф.
В останалите мачове от група „Запад“: „Янтра“ (Долна Студена)-“Филип Тотю“ (Две могили) - 0:1, „Ботев“ (Копривец)-“Младост“ (Екзарх Йосиф) - 0:1, „Левски“ (Новград)-“Борово 2000“ - 2:2, „Атлетик“ (Тръстеник)-“Янтра“ (Ценово) - 2:1.
На Изток отменен гол и пропусната дузпа лишиха „Локо“ (Русе) от победа в Голямо Враново и срещата завърши 0:0. В 70-ата минута Мартин Тодоров вкара така желания от „железничарите“ гол, но попадението бе отменено от съдията с мотив, че при атаката е извършено нарушение срещу вратаря. Офанзивните усилия на локомотивци доведоха и до дузпа в тяхна полза, отсъдена в 85-ата минута. Зад бялата точка застана Кристиян Атанасов, но ударът му прати топката в гредата.
В останалите срещи в група „Изток“: „Дунарит“-“Юделник“ - 4:1, „Спартак“ (Бъзън)-“Сокол“ (Червена вода) - 0:4, „Спартак“ (Хотанца)-“Смирненски“ - 1:1, „Мартен“-“Приста 2000“ -1:1, „Дунав“ (Сливо поле)-“Вихър“ (Николово) - 3:1.