Състезателката на БК „Русе“ Севда Асенова стана шампионка на боксовия турнир за купа „България“ при жените. На ринга в зала „Дунав“ Севда победи в домашен финал с 3:0 съдийски гласа Мелек Закифова от „Локомотив“ /Русе/.
В очакваната с най-голям интерес последна среща от категория до 51 килограма бившата боксьорка и националка на „Русе“ Стойка Петрова, вече по мъж Кръстева и състезавала се за софийския „Локомотив“, надделя с 3:0 срещу доскорошната си съотборничка Габриела Димитрова.
Боксов клуб Русе“ спечели медали в почти всички категории при девойките. Камелия Ченева /51 килограма/, Анна-Мария Дялова /60//и Георгина Шинте /81/ станаха шампионки,  Емилия Драган /48/, Александра Георгиева /54/ и Микаела Павлова /57/ завършиха като вицешампионки, а Сибил Иванова стана носителка на бронз в категория до 51 килограма.
И жените, и девойките на БК „Русе“ заеха второ място в отборното подреждане.