Състезателят от „Спортен клуб Русе“ Марио Друмев спечели шампионската титла при мъжете на държавното първенство по карате шинкиокушин в Шумен. В първия кръг от категория до 90 килограма възпитаникът на Румен Калинов победи с ипон за малко повече от минута каратист от Пловдив, после преодоля без борба друг пловдивчанин, а на финала се справи с опитния шуменски състезател и участник в няколко европейски първенства Виталий Маринов. Друмев го победи с 4:0, а след като се качи на почетната стълбичка, бе възнаграден и с купата „Най-висок боен дух“.
Станала наскоро бронзова медалистка от европейското първенство в дисциплината ката Деница Георгиева получи пък премия от 500 лева, връчена й от президента на федерацията Алексей Петров.