Българският национал Ивайло Чочев отбеляза и двата гола за Палермо при домакинския успех над Дженоа с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Серия А.

Пред седмица полузащитникът вкара първия си гол за "розово-черните" при успеха над Удинезе, а днес се превърна в основната фигура на двубоя на "Ренцо Барбера". Чочев откри резултата в 9-та минута, когато се разписа след добавка, а в 30-та минута той удвои преднината на своите, след като получи добро подаване от Дибала и вкара с изстрел по диагонала. Малко след почивката гостите успяха да върнат един гол чрез Яго Фалке, но това бе всичко, до което стигна тимът от Генуа. След този успех Палермо се изравни по точки с 10-ия Интер и е само на една зад Милан. Дженоа пък получи сериозен удар по амбициите си за европейски футбол през следващия сезон.