Отборът на Черно море разби Локомотив Горна Оряховица с 5:0 като гост и с общ резултат 6:0 се класира за полуфиналите на Купата на България.

"Моряците" имаха преднина от един чист гол след първия мач във Варна, като на практика решиха изхода от двубоя още във втората минута днес. Марчин Бургхард се разписа с далечен изстрел в 70-та секунда, а ранният гол обезкуражи домакините и те допуснаха още 4 попадения до почивката. Кирил Котев се разписа с глава след центриране от корнер, Кулибали вкара след рикошет, а Вилиян Бижев и Стенио оформиха крайното 5:0. Гостите се прибраха в своята половина след почивката, а домакините така и не успяха да почетен гол. В крайна сметка Черно море спечели с общ резултат 6:0 и се присъедини към Левски и Локомотив Пловдив в полуфиналите за Купата. Литекс и Лудогорец ще определят последния полуфиналист на 18 март.