Отборът на Челси триумфира с трофея от Купата на лига, след като победи Тотнъм с 2:0 във финала на надпреварата, който се игра на "Уембли".

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не бяха на върха на възможностите си днес, но въпреки това показаха достатъчно класа и ефективност, за да стигнат до комфортен успех. "Шпорите" владееха повече топката през първата част и изглеждаха по-опасния тима на терена, но точно преди почивката "сините" нанесоха своя удар и поведоха с гол на капитана си Джон Тери. 10 минути след почивката те удвоиха преднината си след автогол на Кайл Уолкър, а до края отборът уверено се защитаваше и не позволи на съперника да мисли за обрат. По този начин Челси спечели първи трофей за сезона, а по-рано днес получи още една добра новина, след като основният конкурент за титлата Манчестър Сити загуби гостуването си на Ливърпул с 1:2.