Първата ракета в света Новак Джокович победи Анди Мъри в четири сета 7-6, 6-7, 6-3, 6-0 и завоюва за пети път Откритото първенство на Австралия.

Джокович спечели първия сет с успех в тайбрека със 7-5, но можеше да реши нещата в своя полза по-рано. Той поведе с 5-3, но допусна пробив и Мъри остана в играта. Във втория сет шотландецът дръпна с 2-0, но Ноле успя бързо да върне пробива и да изравни резултата, а после и да поведе. Мъри не смяташе да се предава и отново се стигна до тайбрек, който този път британецът спечели със 7-4. В следващите две части, обаче, Новак Джокович доминираше тотално на корта и не даде шансове на Мъри, за който това е четвърти загубен финал в Мелбърн.

Ноле пък записа пета победа в петото си участие в заключителна среща на Аустрелиън Оупън. Той също така победи Мъри за пети пореден път в мачовете помежду им. Битката между двамата пък бе пета във финал на турнир от Големия шлем.