Отборът на Ливърпул разби Тотнъм с 3:0 в мач от третия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн" в Лондон.

"Шпорите" започнаха сезона с две поредни победи и бяха с повдигнато самочувствие, докато Ливърпул загуби гостуването си на Манчестър Сити в понеделник с 1:3. Въпреки това, мърсисайдци се представиха много по-силно днес и заслужено стигнаха до трите точки. Двубоят бе официален дебют за Марио Балотели с червения екип, като италианският нападател пропусна две удобни ситуации да се разпише.

Резултатът бе открит от Рахийм Стърлинг още в осмата минута, като младокът се разписа след добра асистенция на Хендерсън. В началото на втората част Стивън Джерард удвои преднината на гостите от дузпа, а в 60-та минута Алберто Морено оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив отляво и точен изстрел.

В другия ранен мач от днес Астън Вила победи Хъл Сити като домакин с 2:1 и вече има актив от седем точки.